AYAZ

EĞİTİM KURUMLARI


Yazılanlar bir adayın anılarından yola çıkarak hazırlanmıştır.

Hiç ehliyet almadınız mı?

Sürücü kursu hakkında ne kadar bilgin var?

Ne yapmanız gerekiyor?

Kulaktan dolma bilgileri artık unutun, 19 yıllık geçmişimize tecrübemizi, bilgimizi, deneyimli eğitmen kadromuzu, güvenilirliğimizi arkamıza takıp siz değerli adaylarımıza sunuyoruz.

İşte size en sağlıklı bilgi:


1.Aşama: Sertifika Alma


Ehliyete başvurabilmek için gerekli kriterleri ( yaş şartı, sağlık durumu, adli sicil durumu, eğitim durumu ) sağladığınız taktirde; 

- 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
- Kimlik Fotokopisi
- Diploma Fotokopisi
- Sağlık Raporu
- Sabıka Kaydı 

ile birlikte başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kursumuza geldiğinizde deneyimli eğitmenlerimiz tarafından karşılanıp, yeni sistemle uyumlu size en uygun ehliyet sınıfını belirlenip, yaklaşan ilk sınava kaydı yapılıyor. Bunun için de son başvuru tarihleri ve sınav tarihleri her yıl sitemizde güncelleniyor.

Sınava girebilmek için, Yazılı Sınavı Teorik Dersleri ( Trafik - İlk Yardım - Motor ) tamamlamış olmanız gerekiyor ve sınavdan 2 gün önce kurumumuz tarafından çıkartılan Yazılı Sınavı Giriş Kartını almanız gerekiyor. Cumartesi günü saat 14:00 'da gerçekleşecek olan sınavda 50 soru soruluyor. Soruların 13 tanesini İLK YARDIM, 27 Tanesini TRAFİK ve ÇEVRE BİLGİSİ, 10 Tanesini ARAÇ TEKNİĞİ dersi oluşturuyor ve sınav 60 dakika sürüyor. Girilen bu sınavda 35 doğru yaptığı taktirde sınavdan başarılı sayılıyor. Sınavın açıklanma tarihi genel itibarı ile sınavdan 10 gün sonraki tarih oluyor.

Sınav sonuçlarına BURADAN ulaşabilirsiniz. 

Sonuçların açıklanması ile birlikte başarılı olduğunuz görüldüğünde yaklaşık 1 ay içerisinde direksiyon eğitimleriniz başlar. Direksiyon eğitimleri sınavdan bir hafta önce veya iki hafta önce başlıyor. Kursumuza özel adayımızın isteği doğrultusunda eğitimleri daha öncesinde de verilebiliyor. Direksiyon sınavına girebilmesi için de bu dersleri tamamlamış olması ve Direksiyon Sınavı Giriş Belgesi'ni sınavdan bir gün önce almış olması gerekiyor. 

Direksiyon sınavında artık Randevu Sistemi uygulanıyor. Size özel bir saat veriliyor ve bu saatte orda olmanız gerekiyor. Size verilen sınav saatini 5 dakika geçirdiğiniz taktirde sınavınız iptal olmuş sayılıyor. MEB tarafından kesinleştirilen bu kararın takibini sınava girdiğiniz komisyon üyeleri takip ediyor. Direksiyon sınav sonuçlarını sınav akşamı bu sitenin duyurular kısmından öğrenebiliyorsunuz. Başarılı olduğunuz takdirde 10 gün içerisinde sertifikanız MEB tarafından onaylanıp kurumumuza geliyor. Cep telefonlarınıza bilgi mesajı geldikten sonra gelip sertifikalarınızı alabiliyorsunuz.

2.Aşama: Trafik İşlemleri

Dosyanızı aldıktan sonra BURADAN randevu alıyorsunuz. Randevu alırken neler yapacağınız hakkındaki tüm bilgiyi tıkladığınız linkten öğrenebilirsiniz. Dosyanıza katmanız gereken tek şey Kan Grubu Kartı, 1 Adet Biyometrik Fotoğraf, Öğrenci Belgenizin Aslı olacaktır.

Başvurunuz tamamlandığı taktirde 15 gün sonra belirlediğiniz güncel adrese posta yolu ile yeni sisteme uygun ehliyetiniz gönderiliyor. "

HAKKIMIZDA

Firmamız 06.11.2000 tarihinde sadece sürücü kursu olarak Yüreğir ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerimize daha fazla hizmet yapabilmek ve alan genişletmek için 2005 yılında kendi binasını inşa ederek kendi alanını büyütüp yüreğir’de bir ilk olarak bilgisayar ve yabancı(İngilizce) dil kurslarını açarak Ayaz Eğitim Kurumları Ltd Şti şirketini kurulmuştur.

              

İLETİŞİM

  Sarıçam Mah Kozan Cad No:222/A Yüreğir/ADANA


  444 4 511
  info@ayazegitim.com.tr

Şube 1 : İnönü Cad. Adliye Binası Karşısı Seyhan/ADANA
  0322 500 0 500